Geoblog.pl    panstwosrodka2012    Podróże    Państwo środka od środka    8 dzień – Chengdu

8 dzień – Chengdu

Chiny
Chiny, Chengdu

Dojechałyśmy w nocy. Z lotniska odebrało nas 2-ch taksówkarzy. Po godzinnej jeździe trafiłyśmy do hostelu.
Nowy dzień zaczęłyśmy od drinków w barze (przynajmniej Ania z Igą). Po dobrym śniadanku udałyśmy się na poszukiwanie banku. Po kilku nieudanych próbach (odsyłano nas dalej) trafiłyśmy do Bank of China, gdzie Paula wynegocjowała dla nas korzystny kurs i wymieniła kasę dla wszystkich.
Z gotówką udałyśmy się na miasto. Zaliczyłyśmy chiński supermarket (ze wszystkim) i kawę a Mc’Donaldzie. Wychodzi na to że codziennie jesteśmy w Mc na kawie, bo Chińczycy nie mają zwyczaju jej pijać. Idą dalej trafiłyśmy do herbacianej dzielnicy. W drewnianych zabudowaniach jedna obok drugiej znajdowały się herbaciarnie. Zagubiłyśmy się w klimatycznych uliczkach, podziwiając architekturę. Budynki były przyozdobione czerwonymi lampionami i kolorowymi światełkami. Obiecałyśmy sobie, że w czasie naszego pobytu w Chengdu wrócimy tu jeszcze na tradycyjną chińską herbatkę.

Ela
Ela - 2012-10-16 00:32
Witam. Mam tylko jedno pytanie: czy na pewno te herbaciarnie z czerwonymi lampionami i światełkami to herbaciarnie? Może jednak nie sprawdzajcie. Tak poza tym to Wasze komentarze są zdecydowanie za krótkie, mamy ciągły niedosyt informacji. Ja wiem, że wynika to z braku czasu no i co byście opowiadały jak wrócicie ( chyba?? ). Ostatecznie pojechałyście tam żeby oglądać a nie siedzieć przed komputerem więc wybaczamy. Madziu, zaskoczyłaś mnie telefonem i odjęło mi mowę. Nie spodziewałam się. Pozdrawiamy gorąco, bądźcie ostrożne i do przeczytania i obejrzenia. Pa.

panstwosrodka2012
panstwosrodka2012 - 2012-10-16 15:12
Czasu mamy dosyć mało, net wolno chodzi. Zdjęcia wolno się ładują, dlatego jest ich tendencja spadkowa :) ale generalnie mamy ich trochę więcej. Pozdrawiamy gorąco :-)

Iv
Iv - 2012-10-22 13:49
Jak delektowanie sie herbata?. Nie mozna tego ominac zielona, czerwona jakakolwiek. Napiszcie cos na ten temat :)

zwiedzili 0.5% świata (1 państwo)
Zasoby: 18 wpisów18 68 komentarzy68 124 zdjęcia124 0 plików multimedialnych0

07.10.2012 - 25.10.2012