Geoblog.pl    panstwosrodka2012    Podróże    Państwo środka od środka    3 dzień w Pekinie

3 dzień w Pekinie

Chiny
Chiny, Pekin

Dzisiaj wybrałyśmy się w końcu na Wielki Mur Chiński. Dojazd wydawał się prosty ale w autobusie, który miał nas zawieźć na miejsce okazało się, że nie jedzie on do końca. Jest co prawda inny autobus ale jedzie tylko dwa razy w ciągu dnia. Na pomoc przyszedł nam kierowca autobusu, który oczywiście nie mówił po angielsku jakiś studenty pomógł nam się dogadać. Stanęło na tym, że pojedziemy z kierowcą autobusu jego prywatnym minibusem. Na mur wjechałyśmy kolejką linową przeszłyśmy część dla turystów wspinając się po wysokich schodach i podziwiając wspaniałe widoki. Później złamałyśmy zakaz ZABRONIONE - NIE WSPINAĆ SIĘ! i znalazłyśmy się na pięknej nieodnowionej części muru. Podziwiałyśmy ruiny wieżyczek wartowniczych i piękne górskie panoramy. Sesjom fotograficznym nie było końca.Z muru zjechałyśmy tuż przed zamknięciem torem bobslejowym. Wielki Mur jest ogromy i przerósł nasze wyobrażenia.
Nasz kierowca czekał na nas a w raz z nim 2-ch Meksykanów, którzy jak się okazało pojechali z nami. Chińskim sposobem udało nam się wszystkim zapakować do mini busa.
Do Pekinu wróciłyśmy około 20-tej. Poszłyśmy znowu na kaczkę po pekińsku i trochę powałęsałyśmy się po klimatycznych uliczkach w drodze powrotnej, kupując drobiazgi, którym nie mogłyśmy się oprzeć.
Po powrocie do hostelu siedząc w recepcji pisząc te posty poznałyśmy ciekawych ludzi z różnych cz. świata. Między innymi dziennikarza - antropologa, który samotnie podróżuje dookoła świata, przesyłając do gazet zdjęcia i zbierając materiały do swojej książki.Jest już późno i wyłączyli nam światło więc zdjęcia dodamy w najbliższym czasie.

Ela
Ela - 2012-10-09 18:37
Ostatnio "mao" pisałyście i już myśleliśmy, czy nie przybyć z odsieczą. Super, że macie takie wrażenia. Chyba żadna zorganizowana wycieczka nie chodzi - przynajmniej wszystkimi - tymi ścieżkami co Wy. Szkoda że nie zdążyłyście załączyć olbrzymiej ilości zdjęć, które do tej pory są w aparatach fotograficznych a nie na geoblogu. Trzymajcie się i do napisania.

sister magdzioła
sister magdzioła - 2012-10-09 18:52
Jako to wyłączyli światło??? Dobrze że nie przebrali Was w jednolite szaro-bure chińskie piżamy ku chwale Wujka Mao hehehe:) zazdraszczamy wam słoneczka, bo w 3mieście anomalia pogodowe - grad, śnieg, deszcz i wiatr więc może zakupcie sobie na jakimś bazarku śniegowce"made in china"bo mogą się tu przydać;) Uważajcie na siebie bom gotowa poruszyć niebo

kamil
kamil - 2012-10-09 21:20
Heja
I co wzięliście trochę muru na pamiątkę :)
Kuboty już kupiliście :)

N.St. Dziadkowie
N.St. Dziadkowie - 2012-10-10 00:19
Z niecierpliwścią czekaliśmy na dalsze wiadomości i nareście mamy,To piękna wyprawa ale trudna,zwłaszcza dla Was bardzo ciekawskich osób.Więcej ostrożności by się przyda ło oby niczłego się nie wydarzyło.życzymy dużo zdrowia,siły i przujemnie spędzonych chwil.Serdecznie pozdrawiamy i całujemy.

Kamil
Kamil - 2012-10-11 20:29
Całkiem spoko ten mur się trzyma zważywszy że już tyle lat ma :)

zwiedzili 0.5% świata (1 państwo)
Zasoby: 18 wpisów18 68 komentarzy68 124 zdjęcia124 0 plików multimedialnych0

07.10.2012 - 25.10.2012